W związku ze zbliżającą się beatyfikacją Kard. Stefana Wyszyńskiego Dyrektor GOK w Łukowej prosi Mieszkańców Naszej Gminy i Parafii o podzielenie się Swoimi zdjęciami i wspomnieniami ze spotkania z ówczesnym Biskupem Lubelskim, które miało miejsce podczas wizytacji kanoniczej naszej parafii 28 – 30 maja 1947 roku. Możliwe, że ktoś brał udział w banderii witającej od strony Zamchu, czy odprowadzającej w kierunku Aleksandrowa lub witał Ks. Biskupa Wyszyńskiego przy pierwszej lub drugiej bramie jako np. członek chóru parafialnego. 29 i 30 maja Ksiądz Biskup wygłosił kazanie do młodzieży i udzielił sakramentu bierzmowania ponad 1000 osobom. Prosimy, jeśli możliwe, o relacje z tego wydarzenia. Zależy nam także na wspomnieniach osób, które pamiętają pobyt i modlitwę Ks. Biskupa na cmentarzu w Osuchach. Naszym zamiarem jest przygotowanie specjalnej publikacji opatrzonej zdjęciami w formie Gminnej Pamiątki Beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia, Wielkiego Polaka i Męża Stanu. GOK jest w posiadaniu kopii sprawozdania Ks. Bpa Wyszyńskiego z wizytacji i skanów kilku zdjęć udostępnionych przez mieszkańców Łukowej z pobytu Sługi Bożego na naszej ziemi, ale to jest zdecydowanie jeszcze za mało.Proszę się nie zniechęcać, bo wystarczy kilka zdań, które będą świadectwem ze spotkania z kard. Stefanem Wyszyńskim dla Waszych Rodzin i całego naszego środowiska. Mile widziane zdjęcia.

Bardzo proszę i zachęcam. W. Kubów

 

 

 

    Spotkanie karnawałowe Seniorów naszej gminy okazało się bardzo udaną imprezą. Przybyło na nie 65 osób ( w wieku 75+). GOK w Łukowej przygotował na tę okazję specjalny program artystyczny, na który złożył się gościnny występ dzieci i młodzieży niepełnosprawnej ze Stowarzyszenia „Słoneczko” z Lublina oraz tańce ludowe zespołu tanecznego z łukowskiego domu kultury. Uczestnikom spotkania rozdane zostały śpiewniczki z łukowskimi pieśniami ludowymi, które były pomocą we wspólnym śpiewaniu tych zapomnianych, ale pięknych utworów towarzyszących ślubom, potańcówkom, darciu pierza czy prządkom. Na akordeonie przygrywała zaproszona przez dyr. GOK Wiesławę Kubów p. Stefania Karczewska, repatriantka z Kazachstanu - prezes Stowarzyszenia Sybiraków z Tomaszowa Lubelskiego.
Pani Stefania przygotowała i przeprowadziła konkurs na Super Seniorkę i Super Seniora. Konkurencje były zabawne, ale wymagające też trudu i pomysłowości. Wszyscy znakomicie się zaprezentowali. Ostatecznie komisja musiała wyłonić finalistów. Zostali nimi: Pani Józefa Słoma i Pan Józef Dzikoń – mieszkańcy Łukowej.

Zabawie karnawałowej towarzyszyły serdeczne spotkania po latach i rozmowy.

Panie z GOK i Biblioteki przygotowały poczęstunek oraz upominki. Uczestnicy zapowiedzieli, że na pewno przyjdą za rok i przyprowadzą innych.

Pięknie dziękowano organizatorom za inicjatywę i trud włożony w przygotowanie I Karnawałowego Spotkania Seniorów Gminy Łukowa.


 

Galeria zdjęć..

Kalendarz łukowski do nabycia od 15 listopada 2020 r. w sklepach.

Kontakt z nami

Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej
Łukowa 569A
23-412-Łukowa

tel. 84 6874060, 6874053
e-mail: gokluk1@wp.pl
administrator: informatyk@lukowa.pl

Copyright © 2020 Oficjalny serwis internetowy Gminy Łukowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.