image1 image2 image3 image4 image5 image6 image7 image8 image9 image10 image11 image12 image13

Zespół Śpiewaczy z Łukowej IV działający przy GOK w Łukowej zaprezentował się na 55. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu znakomicie.Pięknym, donośnym białym głosem Panie
na kazimierzowskim rynku zaśpiewały pradawne łukowskie pieśni weselne : „Niech będzie pochwalonyj” „Oj, przeleciał sokół” i „Ni ja z tobo pasła, ni ja z tobo rosła”. Wykonanie, ogólny wyraz artystyczny i przepiękne nasze stroje regionalne zachwyciły jurorów. Dzięki temu Zespół z Łukowej został laureatem Ogólnopolskiego Festiwalu jako zdobywca I miejsca.

Nie jest to pierwszy sukces śpiewaczek, mają na swoim koncie wiele sukcesów. Są zdobywczyniami I miejsca na festiwalu w Kazimierzu w 2009 roku oraz  II miejsca w 2002 i 2013 roku. W 2017 roku nagrodzone zostały Kazimierską Basztą. Wszechstronny repertuar, czyli pieśni weselne, pasyjne i kolędy znaleźć można na płytach CD i książce „Mała Ojczyzna. Pieśni korzeni”, które zostały  wydane przez GOK w Łukowej oraz na płycie z przyśpiewkami sfinansowanej przez „Stowarzyszenie Miłośników Gminy Łukowskiej”.

 Szefową zespołu jest Pani Lidia Dudeczka. Natomiast jej członkiniami Panie: Danuta Dzikoń, Maria Herda, Halina Kowalik, Marzanna Kuśmierz, Józefa Szewczyk, Stanisława Szostak.

Jest to kolejny wielki sukces dla Łukowej.

 

Zdjęcia w galerii...

Administratorzy "Łukowa na starej fotografii" prowadzą portal społecznościowy pod tym samym tytułem na Facebook-u pod adresem:
https://www.facebook.com/pages/%C5%81ukowa-na-starej-fotografii/230152847173317
Średni dzienny zasięg tej strony to blisko pół tysiąca wejść.
Administratorzy zachęcają do udostępniania i przesyłania ciekawych starych fotografii o podobnej tematyce, które można by pokazać mieszkańcom Łukowej i jej okolic.
Oczywiście wszystkie fotografie będą odpowiednio oznakowane informacją o ich autorze czy źródle pochodzenia.

Goniec łukowski do nabycia w cenie 5 zł.

Kontakt z nami

Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej
Łukowa 569A
23-412-Łukowa

tel. 84 6874060, 6874053
e-mail: gokluk1@wp.pl
administrator: informatyk@lukowa.pl

Copyright © 2021 Oficjalny serwis internetowy Gminy Łukowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.