image1 image2 image3 image4 image5 image6 image7 image8 image9 image10 image11 image12 image13

22 sierpnia 2021 rolnicy z Gminy Łukowa i dwu parafii Chmielek i Pisklaki dziękowali Panu Bogu za urodzaje. Mieli też okazję wspólnie się spotkać, żeby poświętować. GOK w Łukowej zapewnił dobrą zabawę młodszym i starszym. Dla dzieci był duży, bogaty w urządzenia rekreacyjne darmowy plac i animacje oraz konkursy. Natomiast dla  starszych koncerty zespołów disco polo; dla wszystkich piękny program artystyczny przygotowany przez miejscowych artystów działających przy łukowskim domu kultury tj.  Chóru "Harmonia" i "Lucus". Wiązankę utworów ludowych zaprezentowała orkiestra dęta i Chór "Opoka".


Była piękna pogoda, atrakcyjna działka nad Tanwią Państwa Mielników do dyspozycji. Atmosfera modlitwy z udziałem grup wieńcowych, a po niej możliwość podzielenie się wypiekami Pań KGW, grochówką sfinansowaną przez GOK i uśmiechem ze znajomymi i gośćmi.
Imprezie towarzyszyła wystawa fotograficzna ukazująca banderię konną, która 22 sierpnia 1971 roku witała Matkę Bożą w Parafii Łukowa w symbolach Świecy, Ewangeliarza i pustych ram.
Warto było się wybrać na dożynki nad Tanwią, by po okresie zamknięcia odetchnąć normalnością. Pani Dyrektor GOK serdecznie dziękuje mieszkańcom Pisklak i Szostak na czele z ich sołtysami za pomoc w organizacji.

Zapraszamy do galerii zdjęć..

Imprezy towarzyszące...

 

 

Administratorzy "Łukowa na starej fotografii" prowadzą portal społecznościowy pod tym samym tytułem na Facebook-u pod adresem:
https://www.facebook.com/pages/%C5%81ukowa-na-starej-fotografii/230152847173317
Średni dzienny zasięg tej strony to blisko pół tysiąca wejść.
Administratorzy zachęcają do udostępniania i przesyłania ciekawych starych fotografii o podobnej tematyce, które można by pokazać mieszkańcom Łukowej i jej okolic.
Oczywiście wszystkie fotografie będą odpowiednio oznakowane informacją o ich autorze czy źródle pochodzenia.

Goniec łukowski do nabycia w cenie 5 zł.

Kontakt z nami

Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej
Łukowa 569A
23-412-Łukowa

tel. 84 6874060, 6874053
e-mail: gokluk1@wp.pl
administrator: informatyk@lukowa.pl

Copyright © 2021 Oficjalny serwis internetowy Gminy Łukowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.