image1 image2 image3 image4 image5 image6 image7 image8 image9 image10 image11 image12 image13

Mieszkańcy Gminy Łukowa

Uprzejmie informuję, że istnieje jeszcze możliwość zapisania się i montażu solarów w piątym i ostatnim etapie. Jedynym warunkiem jest podpisanie stosownej umowy i dokonanie wpłaty do końca kwietnia br. (liczy się data wpływu środków finansowych na konto UG Łukowa).

 Po upływie tego terminu nie będzie możliwości dopisania się, zamiany, ani rezygnacji z udziału w projekcie.

7 kwietnia br. amatorska grupa teatralna działająca przy GOK wystąpiła ze spektaklem „Brat naszego Boga”w reżyserii Jarosława Figury w Sanktuarium Ecce Homo w Krakowie. ( 17 marca wystąpiła w GOK przed miejscową publicznością ).

Całe popołudnie sobotnie i wieczór przeznaczone zostało na przygotowanie scenografii i potrzebnego oświetlenia w kościele dolnym sanktuarium. Siostry Albertynki, które zaprosiły grupę z Łukowej zapewniły noclegi, posiłki, serce oraz ogromną życzliwość.

W niedzielę odbyły się dwa przedstawienia: jedno dla wiernych, którzy zostali po Mszy św. o godzinie 10:00 i drugie dla rodzin albertyńskich z Krakowa. Publiczność była zachwycona, wiele osób było bardzo wzruszonych.

Poniżej relacje:albertynek, reżysera oraz żony jednego z aktorów

28 marca muzyka Stanisława Moniuszki rozbrzmiewała w szkołach podstawowych Gminy Łukowa. Miejscowy GOK wyszedł z inicjatywą uczczenia 200. rocznicy urodzin twórcy opery narodowej poprzez edukację muzyczną dzieci i młodzieży.

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowej poprosiła o Koncert Moniuszkowski znakomitych muzyków: p. Jolantę Sip i p. Piotra Selima z Lubelskiej Federacji Bardów. Oprócz „Prząśniczki” i „Ojcze z nieba, Boże Panie”, były prezentowane utwory z „Halki”, i „Strasznego dworu”.

Dzieci i młodzież wyróżniające się wiedzą z historii muzyki, p. Piotr Selim nagradzał swoimi płytami.

Koncerty Moniuszkowskie odbyły się w SP i gimnazjum w Łukowej, SP w Chmielku i po sąsiedzku w SP w Babicach.

O godz. 16:00 łukowscy melomani zaproszeni zostali na koncert do GOK.

Spektakl „Brat naszego Boga”, zrealizowany i sfinansowany przez GOK w Łukowej, z udziałem naszych miejscowych aktorów wystawiony zostanie w Sanktuarium Ecce Homo św. Brata Alberta w Krakowie. Zaproszenie skierowały Siostry Albertynki, opiekujące się Sanktuarium, w którym znajduje się grób b. Alberta Chmielowskiego oraz Jego obraz Ecce Homo.
Przedstawienie odbędzie się w niedzielę 7 kwietnia 2019 r. o godz. 11:00

Administratorzy "Łukowa na starej fotografii" prowadzą portal społecznościowy pod tym samym tytułem na Facebook-u pod adresem:
https://www.facebook.com/pages/%C5%81ukowa-na-starej-fotografii/230152847173317
Średni dzienny zasięg tej strony to blisko pół tysiąca wejść.
Administratorzy zachęcają do udostępniania i przesyłania ciekawych starych fotografii o podobnej tematyce, które można by pokazać mieszkańcom Łukowej i jej okolic.
Oczywiście wszystkie fotografie będą odpowiednio oznakowane informacją o ich autorze czy źródle pochodzenia.

Do nabycia w sklepach nowy numer "Gońca Łukowej", cena 3 zł.

Listopad 2018
Listopad 2018
Wersja elektroniczna

Kontakt z nami

Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej
Łukowa 569A
23-412-Łukowa

tel. 84 6874060, 6874053
e-mail: gokluk1@wp.pl
administrator: informatyk@lukowa.pl

Copyright © 2019 Oficjalny serwis internetowy Gminy Łukowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.